Rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze

Ostatnia aktualizacja strony: 01.06.2020

Informacja o zasadach rekrutacji do Liceum Ogólnokształcącego:

Ustalone zostały nowe terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do klas I szkół ponadpod­stawowych. Nowe terminy ustalił i podał do publicznej wiadomości Minister Edukacji Narodowej.
W związku z tym uaktualniono poniższe dokumenty.

"Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych [...] jest przeprowadzane w nowych terminach określonych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów są podawane do publicznej wiadomości na stronie internetowej urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania " - §11b ust. 2 Roz­porządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czaso­wego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwal­czaniem COVID-19 Dz. U. z 2020 r. poz. 493 ze późniejszymi zmianami.

Rekrutacja do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego

Od roku szkolnego 2018/2019 Liceum Ogólnokształcące w Kamiennej Górze prowadzi bezpośrednie działania informa­cyjno-promocyjne skierowane do uczniów klas ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu kamiennogórskiego oraz Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze. Działania te prowadzone są w czterech etapach:

• spotkanie Dyrektora LO w Kamiennej Górze z dyrektorami i pedagogami w/w szkól podstawowych - luty/marzec,
  • spotkania Dyrektora LO w Kamiennej Górze z uczniami klas ósmych we wszystkich w/w szkołach podstawowych - ma­rzec/kwiecień,
  • udział przedstawicieli LO w Kamiennej Górze w "targach edukacyjnych" organizowanych w niektórych z w/w szkół podstawowycch,
  • Dzień Otwartego Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze - kwiecień/maj.

W zasadzie każdy uczeń klasy ósmej w/w szkół podstawowych w trakcie spotkań informacyjno-promocyjnych z Dyre­ktorem LO w Kamiennej Górze otrzymuje w teczce opatrzonej logiem LO w Kamiennej Górze wydrukowane materiały:

• wniosek o przyjęcie do Liceum
  • ulotki zawierające między innymi: informujące o planowanych do otwarcia oddziałach w Liceum, wyciąg z zasad rekru­tacji oraz zasady punktacji.

Liceum Ogólnokształcące w Kamiennej Górze rozpoczęło prowadzenie bezpośrednich działań informacyjno-promocyjnych skierowanych do uczniów klas trzecich gimnazjów z terenu powiatu kamiennogórskiego oraz Gimnazjum w Czarnym Borze 17 lat temu. Działania były prowadzone w czterech etapach:

• spotkanie Dyrektora ZSO w Kamiennej Górze z dyrektorami i pedagogami w/w gimnazjów - luty/marzec,
  • spotkania Dyrektora ZSO w Kamiennej Górze z uczniami klas trzecich we wszystkich w/w gimnazjach - ma­rzec/kwiecień,
  • udział przedstawicieli LO w Kamiennej Górze w "targach edukacyjnych" organizowanych w niektórych z w/w gim­nazjów,
  • Dzień Otwartego Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze - kwiecień/maj.

W zasadzie każdy uczeń klasy trzeciej w/w gimnazjów w trakcie spotkań informacyjno-promocyjnych z Dyrektorem ZSO w Kamiennej Górze otrzymywał w teczce opatrzonej logiem ZSO w Kamiennej Górze wydrukowane materiały:

W czasie spotkań z uczniami Dyrektor ZSO w Kamiennej Górze stara się:
- zaprezentować nasze Liceum, wspierając się prezentacją multimedialną [plik .PPSX; 49MB];
- odpowiedzieć na pytanie: Kto powinien podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym?
- wyjaśnić zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, a w szczególności do naszego Liceum.